Najpopularniejsze wiadomości i informacje dla miasta Warszawa

Policjanci z wydziału kryminalnego bielańskiej komendy podczas transakcji zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie znacznej ilości oraz handel środkami odurzającymi i substancjami psychotropowymi. W tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali również kobietę, która mogła zaopatrywać się w narkotyki u 40-latka. Oboje w prokuraturze usłyszeli zarzuty. Wobec mężczyzny sąd zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Bielańscy policjanci, z wydziału kryminalnego zajmujący się zwalczaniem przestępczości narkotykowej, otrzymali informację o 40-letnim mężczyźnie, który może zajmować się handlem narkotykami. Funkcjonariusze przeprowadzili w związku z tym działania. W rejonie budynku będącego w ich zainteresowaniu, zauważyli kobietę i mężczyznę, którzy przekazali sobie zawiniątka, a następnie rozeszli się w przeciwnych kierunkach.  

Podczas legitymowania 39-latki policjanci znaleźli zawiniątko foliowe z zawartością suszu roślinnego, w kieszeni 40-latka natomiast ujawnili pieniądze w kwocie 350 złotych. Funkcjonariusze zatrzymali kobietę i mężczyznę oraz zabezpieczyli znaleziony susz i pieniądze.

Następnie kryminalni przeszukali mieszkanie 40-latka gdzie znaleźli i zabezpieczyli  torebkę foliową z zawartością zbrylonej substancji kolory białego, suszu roślinnego oraz substancji koloru brązowego. W jednym z pomieszczeń policjanci ujawnili pieniądze w kwocie 1010 złotych. Po zbadaniu zabezpieczonych substancji o łącznej wadze ponad 140 gramów, okazało się, że są to marihuana, amfetamina i mefedron.

Śledczy z Bielan przedstawili zatrzymanej kobiecie zarzut posiadania narkotyków za co grozi jej kara do 3 lat pozbawienia wolności. 40-latek w prokuraturze usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz dwa zarzuty udzielania w celu korzyści majątkowej substancji odurzających oraz psychoaktywnych. Na wniosek prokuratury prowadzącej śledztwo w sprawie, sąd podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na trzy miesiące. Przestępstwa te zagrożone są karą do 10 lat pozbawienia wolności.

esz/ks


1000 Znaków do wykorzystania