Kryminalni z bielańskiej komendy zatrzymali 63-latka, który w różnych sklepach na terenie Bielan trzykrotnie zapłacił skradzioną wcześniej kartą płatniczą. Okazało się, że mężczyzna jest poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Zatrzymany usłyszał zarzuty dokonania kradzieży i kradzieży z włamaniem za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Po przesłuchaniu trafił do zakładu karnego.

Do komendy na Bielanach zgłosił się młody mężczyzna i zawiadomił, że jadąc tramwajem został okradziony. Nieznany sprawca zabrał pokrzywdzonemu portfel z dokumentami oraz kartą płatniczą. Śledczy ustalili, że skradzioną kartą ktoś trzykrotnie zapłacił zbliżeniowo za zakupy bez wpisania numeru pin.

Policjanci zabezpieczyli monitoring, sprawdzili miejsca w których dokonano zakupów.  Funkcjonariusze, analizując zdobyte informacje ustalili, że transakcji płatniczych dokonał ten sam mężczyzna, który wcześniej ukradł portfel. Po żmudnych czynnościach ustalili jego tożsamość. Podejrzanym okazał się 63-latek, który jest poszukiwany do ustalenia miejsca pobytu w celu odbycia kary 136 dni pozbawienia wolności.  

Poszukiwany został namierzony i zatrzymany przez funkcjonariuszy wydziału kryminalnego. Śledczy przedstawili mu zarzut kradzieży portfela z dokumentami oraz włamania do konta bankowego poprzez użycie skradzionej karty płatniczej, za co grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Tuż po przesłuchaniu 63-latek trafił do zakładu karnego.

esz/ks