Podczas interwencji na jednym z z mokotowskich osiedli policjanci, ogniwa prewencji Komisariatu Policji Warszawa Wilanów, zabezpieczyli między innymi 450 sztuk środka odurzającego w postaci tabletek extazy. Sprawca został zatrzymany i przewieziony przed oblicze prokuratora, który przedstawi mu zarzuty.

Do jednego z mieszkań na ul. Czerniakowskiej w Warszawie został wezwany patrol w związku z sprzeczką rodzinną. Druga załoga również została wysłana na miejsce zdarzenia, ale okazało się, że obecni już na miejscu policjanci poradzili sobie z interwencją bez wsparcia. Postanowili więc udać się do swoich obowiązków i w drodze do radiowozu, na jednym z korytarzy w bloku, w skrzynce elektrycznej, zamocowanej na ścianie ujawnili torbę foliową z podejrzaną substancją. Po sprawdzeniu zawartości torby okazało się, że w środku jest kilkaset tabletek w kształcie serca. Po przebadaniu jednej z nich testerem narkotykowym stwierdzono ponad wszelką wątpliwość, że to narkotyk o nazwie „extazy”.

Wstępnie przesłuchano mieszkańców oraz potencjalnych świadków i ustalono mieszkanie, w którym może mieszkać osoba podejrzewana o handel zakazanymi substancjami. Gdy policjanci zapukali do drzwi wskazanego lokalu, okazało się, że przebywa tam, znany mokotowskim śledczym z popełniania innych przestępstw 23 – letni Paweł F. Został on zatrzymany, a w jego mieszkaniu policjanci ujawnili jeszcze ponad gram marihuany oraz gotówkę w kwocie 1 500 zł która również została zatrzymana.

Paweł F. początkowo przyznawał się do posiadania znacznych ilości narkotyków ale później stwierdził, że odmawia dalszych wyjaśnień. 23 – latek został przewieziony do prokuratury, gdzie prokurator postanowił w tej sprawie wszcząć śledztwo oraz przedstawił podejrzanemu zarzut handlu narkotykami oraz posiadania środków odurzających. Za popełnione przestępstwa Pawłowi F. Grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

 

esz/kg