Policjanci z Targówka zatrzymali podejrzanego o włamanie do altanki działkowej i odzyskali skradzione przez niego przedmioty: elektronarzędzia, ubrania i pościeli. Jak się okazało, 35-letni mieszkaniec Pragi Północ okradł też inną działkę. Łączne straty, jakie ponieśli pokrzywdzeni wyniosły ponad 10 tys. złotych. Zatrzymanie mężczyzny było możliwe dzięki właściwej reakcji sąsiada. Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci z wydziału wywiadowczo-patrolowego na Targówku otrzymali zgłoszenie o niepokojących hałasach dochodzących z jednej z altan na terenie ogródków działkowych. Świadek podejrzewał, że doszło do włamania. Policjanci błyskawicznie zjawili się na miejscu. Przed wskazanym budynkiem zauważyli trzy torby podróżne wypełnione ubraniami i elektroniką. Wewnątrz znaleźli śpiącego mężczyznę.

Był to 34-letni mieszkaniec Pragi Północ. Mężczyzna nie umiał wytłumaczyć swojej obecności w cudzej altanie. Czuć było od niego alkohol. Sprawdzenie w policyjnej bazie danych wykazało, że 34-latek był już wcześniej notowany za kradzieże na działkach. Mundurowi zatrzymali go do wyjaśnienia i zabezpieczyli znajdujące się w torbach przedmioty.

Dzięki ustaleniom kryminalnych zebrano materiał dowodowy, na podstawie którego przedstawiono mężczyźnie dwa zarzuty dotyczące kradzieży z włamaniem do domku letniskowego na terenie działek przy ul. Bystrej i kradzieży, z innej altanki, elektronarzędzi, sprzętu RTV i wyposażenia gospodarstwa domowego: pościeli, ubrań oraz konsoli do gier. Straty właścicieli wyniosły ponad 10 tys. złotych.

Za te przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują o właściwe zabezpieczanie swojego mienia, szczególnie podczas wakacyjnych wyjazdów. Poprośmy sąsiada o opiekę nad naszym mieszkaniem bądź działką. Każde niepokojące sygnały o obcych osobach kręcących się przy naszej posesji, zgaszajmy natychmiast na Policję.

ea/po

  • Zdjęcie przedstawia mężczyznę stojącego przodem, który ma założone kajdanki na ręce trzymane z tyłu. Mężczyzna ubrany jest w niebieskie spodnie jeansowe, niebieskie tenisówki i szarą koszulkę. Ma zasłonięte oczy czarnym paskiem. Obok niego stoi policjant, którzy trzyma go za rękę. Obaj znajdują się pokoju służbowym, gdzie wykonywane są czynności procesowe. W tle widać wiszącą na ścianie mapę.
    Zatrzymany mężczyzna