Policjantka z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej z Pragi Północ, Naczelnik Wydziału Prewencji i Kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji na Targówku odwiedzili podopiecznych Domu Seniora przy ul. Zamiejskiej. Policjanci w ramach Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ przeprowadzili z seniorami pogadankę o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Radzili także, jak nie paść ofiarą oszusta podającego się za policjanta, prokuratora czy pracownika urzędu.

Podczas Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ podkom. Monika Trzcinka z Zespołu Prewencji Kryminalnej, podkom. Leszek Telak - Naczelnik Wydziału Prewencji i asp. szt. Tomasz Kręgiel - Kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu na Targówku rozmawiali z podopiecznymi Domu Seniora o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Policjanci tłumaczyli, że seniorzy mają pełne prawo do korzystania z dróg, prowadzenia pojazdów czy poruszania się rowerem. Jednak ze względu na swoją percepcję, starsze osoby powinny bardziej zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze i zachować podwyższone środki ostrożności, a w szczególności stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci omówili, jak uchronić się przed zagrożeniami na drodze i podkreślali, że seniorzy powinni także przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

To spotkanie było także dobrą okazją do rozmowy o oszustwach dokonywanych na osobach starszych. Mundurowi wyjaśniali metody działania przestępców podających się za policjantów, prokuratorów czy pracowników urzędów. Ostrzegali, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkania osób obcych i nie przekazywać nikomu oszczędności, biżuterii czy innych wartościowych rzeczy.

To już kolejne w ostatnim czasie policyjne spotkanie z najstarszymi mieszkańcami naszej dzielnicy. Funkcjonariusze bezustannie pracują nad bezpieczeństwem seniorów, bowiem to oni są najbardziej narażeni na oszustwa.

po


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.