Policjantka z Zespołu ds. Prewencji Kryminalnej z Pragi Północ, Naczelnik Wydziału Prewencji i Kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu Policji na Targówku odwiedzili podopiecznych Domu Seniora przy ul. Zamiejskiej. Policjanci w ramach Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ przeprowadzili z seniorami pogadankę o bezpiecznym poruszaniu się po drodze. Radzili także, jak nie paść ofiarą oszusta podającego się za policjanta, prokuratora czy pracownika urzędu.

Podczas Światowego Tygodnia Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego ONZ podkom. Monika Trzcinka z Zespołu Prewencji Kryminalnej, podkom. Leszek Telak - Naczelnik Wydziału Prewencji i asp. szt. Tomasz Kręgiel - Kierownik Rewiru Dzielnicowych z Komisariatu na Targówku rozmawiali z podopiecznymi Domu Seniora o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

Policjanci tłumaczyli, że seniorzy mają pełne prawo do korzystania z dróg, prowadzenia pojazdów czy poruszania się rowerem. Jednak ze względu na swoją percepcję, starsze osoby powinny bardziej zwracać uwagę na to, co dzieje się na drodze i zachować podwyższone środki ostrożności, a w szczególności stosować zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci omówili, jak uchronić się przed zagrożeniami na drodze i podkreślali, że seniorzy powinni także przestrzegać przepisów ruchu drogowego.

To spotkanie było także dobrą okazją do rozmowy o oszustwach dokonywanych na osobach starszych. Mundurowi wyjaśniali metody działania przestępców podających się za policjantów, prokuratorów czy pracowników urzędów. Ostrzegali, aby pod żadnym pozorem nie wpuszczać do mieszkania osób obcych i nie przekazywać nikomu oszczędności, biżuterii czy innych wartościowych rzeczy.

To już kolejne w ostatnim czasie policyjne spotkanie z najstarszymi mieszkańcami naszej dzielnicy. Funkcjonariusze bezustannie pracują nad bezpieczeństwem seniorów, bowiem to oni są najbardziej narażeni na oszustwa.

po