Wspólna praca policjantów z bielańskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją oraz funkcjonariuszy z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KSP doprowadziła do ustalenia i zatrzymania mężczyzn podejrzanych o oszustwo i paserstwo. 21-latek wszedł w posiadanie laptopa przedstawiając sfałszowane zaświadczenie, a 22-latek wstawił komputer o wartości prawie 3500 złotych do lombardu. Obaj mężczyźni już usłyszeli zarzuty.

W połowie listopada pokrzywdzona wystawiła do sprzedania na jednym z portali internetowych laptopa o wartości prawie 3500 złotych. Kobieta umówiła się z kupującym na odbiór osobisty po wcześniejszym przesłaniu potwierdzenia przelewu. Po odbiór laptopa przyjechał rzekomy syn kupującego.

Dopiero po dwóch dnia kobieta zorientowała się, że została oszukana, a potwierdzenie przelewu jest sfałszowane. Tego samego dnia na aukcji internetowej znalazła swojego laptopa. Pokrzywdzona od razu powiadomiła o tym fakcie policję.
Sprawą od razu zajęli się policjanci z bielańskiego Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją oraz funkcjonariusze z Wydziału do walki z Cyberprzestępczością KSP. Działania operacyjne doprowadziły do ustalania mężczyzny, który oszukał pokrzywdzoną przedstawiając jej sfałszowane zaświadczenie przelewu oraz nieletniego, który przyszedł po odbiór laptopa. 22-latek został zatrzymany i przewieziony do komendy przy ulicy Żeromskiego. Młody mężczyzna już usłyszał zarzut za oszustwo. Z to przestępstwo grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.Sprawą nieletniego wkrótce zajmie się sąd rodzinny.

W wyniku podjętych działań policjanci zatrzymali również mężczyznę, który laptopa o wartości prawie 3500 złotych wstawił do lombardu za kwotę 1800 złotych. 21-latek odpowie teraz za paserstwo. Odzyskany laptop wkrótce wróci do właściciela.

ek/mb