Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP prowadzą cykliczne działania zmierzające do odzyskania skradzionych, na terenie Warszawy i powiatów, pojazdów. Tym razem kryminalni zabezpieczyli cztery utracone pojazdy marki seat, audi A6 niewiadomego pochodzenia oraz części samochodowe.

Funkcjonariusze „stołecznej samochodówki”, współpracując z policjantami z KPP Wołomin, przeprowadzili czynności operacyjne i prewencyjne na terenie powiatu wołomińskiego pod kątem kradzionych pojazdów.

Na posesjach, terenie zielonym, w miejscowości Czarna i Helenów policjanci odnaleźli dwa seaty.

Po sprawdzeniu w policyjnej bazie danych okazało się, że jeden z pojazdów posiada kradzione tablice rejestracyjne, a na podszybiu umieszczony był nr VIN, należący owszem do seata, ale samochodu poszukiwanego od listopada b.r. przez policjantów z Pragi Północ.

Policjanci przeprowadzili kontrolę placu przyległego do warsztatu samochodowego, w wyniku, której zabezpieczyli seata na niemieckich tablicach rejestracyjnych.

Okazało się, że posiadał on nr VIN od innego auta utraconego na terenie komisariatu Policji w Wilanowie.

Podczas przeszukania posesji zatrzymano Daniela K., przy którym ujawniono kluczyki do audi A6. Policjanci sprawdzili pojazd. Okazało się, że posiada tablice rejestracyjne przypisane innemu pojazdowi.

W trakcie przesłuchania podejrzany zaproponował policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie przez nich od czynności procesowych.

Wykonując dalsze czynności dochodzeniowe, policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Samochodową KSP na jednej z posesji w Wołominie ujawnili kolejnego seata leona, który miał tak samo jak w poprzednich autach, wklejkę z nr VIN przypisaną do innego pojazdu utraconego tym razem na terenie KRP Warszawa II.

Na miejsce została wezwana grupa dochodzeniowo-śledcza, która wykonała oględziny posesji i mienia.

Kryminalni zabezpieczyli również przedmioty, części samochodowe najprawdopodobniej pochodzące z przestępczego procederu.

Po wykonaniu niezbędnych czynności na terenie posesji, policjanci przewieźli zatrzymanego 31-letniego Daniela K. do komendy.

Zabezpieczone na terenie posesji rzeczy poddane są teraz szczegółowym badaniom w Laboratorium Kryminalistycznym KSP.

Po zebraniu materiałów dowodowych w tej sprawie, mężczyzna trafił do Prokuratury Rejonowej w Wołominie, gdzie usłyszał zarzut.

Daniel K. jest podejrzany między innymi o dokonywanie demontażu, legalizacji na podstawie dokumentów z innego samochodu oraz ukrywanie kradzionych pojazdów, a także obiecanie udzielenia osobom pełniących funkcje publiczne korzyści finansowe.

Sąd wobec mężczyzny zastosował dozór policyjny.

esz

 

 

  • Materiał dowodowy
  • Materiał dowodowy
  • Materiał dowodowy
  • Materiał dowodowy
  • Materiał dowodowy
  • Kolejny złodziej aut zatrzymany
Ładowanie odtwarzacza...

Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.