Kryminalni na podstawie własnych ustaleń, sprawdzeń i weryfikacji pozyskiwanych informacji operacyjnych zatrzymali 16-latka podejrzanego o dokonanie oszustwa metodą na policjanta. Nastolatek najprawdopodobniej wyłudził gotówkę w kwocie ponad 200 tysięcy złotych oraz biżuterię i zegarki warte około 350 tysięcy złotych. 16-latek był poszukiwany przez policję i sąd, powinien znajdować się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Tym razem sąd zdecydował o umieszczeniu go w Schronisku dla Nieletnich. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Policjanci z wydziału kryminalnego kilka dni po przyjęciu zgłoszenia o dokonaniu oszustwa metodą "na policjanta" zatrzymali podejrzanego o to przestępstwo.

16-latek ukrywał się przed organami ścigania, był już poszukiwany, powinien znajdować się w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym. Kryminalni odwiedzili jego dziewczynę, tam też podczas interwencji zatrzymali chłpaka, który ukrył się przez funkcjonariuszami na dachu budynku.

Jak wskazują materiały sprawy, młody człowiek najprawdopodobniej wyłudził łącznie ponad 550 tysięcy złotych, część to gotówka, złotówki, euro i dolary, około 200 tysięcy złotych, a do tego biżuteria i zegarki o wartości około 350 tysięcy.

Policjanci wydziału prewencji zajmujący się przestępczością nieletnich zgromadzili materiał i doprowadzili zatrzymanego 16-latka do sądu rodzinnego, tam zdecydowano o umieszczeniu go w Schronisku dla Nieletnich.

Sprawa ma charakter rozwojowy.

 

jw/esz


Dodaj komentarz
Komentarze nie odnoszące się bezpośrednio do treści artykułu, obraźliwe, nieprawdziwe oraz niezgodne z prawem, reklamowe publikowane bez zgody wydawcy mogą zostać usunięte przez administrację. Komentarz osoby niezalogowanej, który zawiera link/i jest zatwierdzany ręcznie przez administrację.