KMPSP Warszawa: 16.06.2018 - Pożar budynku jednorodzinnego przy ulicy Budki Szczęśliwickie

2 min czytania

O godzinie 2:54 do Jednostki Ratowniczo - Gaśniczej nr 2 wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku przy ulicy Budki Szczęśliwickie.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów KDR stwierdził, że budynek wewnątrz objęty jest pożarem, ogień wychodzi na dach budynku od strony podwórza. Z zeznań osoby, która przebywała czasowo w tym budynku wynikało, że w budynku nie ma żadnych lokatorów.

Pierwsze działania PSP polegały na podaniu dwóch prądów gaśniczych w natarciu. Jeden prąd został podany z zewnątrz budynku na jego dach, a drugi rota wprowadziła do pomieszczeń wewnątrz budynku. W wyniku rozpoznania okazało się, że w budynku są dwie kondygnacje nadziemne, a pożar rozwijał się również na obu kondygnacjach poprzez przepalony strop drewniany. Zadysponowano ZRM, który po przyjeździe na miejsce przebadał osobę podającą się za użytkownika budynku - nie stwierdzono dolegliwości, pozostawiono na miejscu. Po przybyciu kolejnych zastępów z JRG 3, 7, 16 przystąpiono do sprawiania dwóch drabin przystawnych do budynku z dwóch szczytowych ścian i jednej drabiny do dachu budynku w celu podania kolejnego prądu gaśniczego przez otwór okienny. Przeniesiono jeden prąd z ziemi na drabinę i podano na dach, następnie wykonano przecinkę w dachu w celu odprowadzenia gazów pożarowych. Następnie po upewnieniu się, że prąd w nadziemnej linii energetycznej znajdującej się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku został odłączony, przystąpiono do sprawienia drabiny mechanicznej w celu podania kolejnego prądu wody na dach i wykonania przecinki w kalenicy dachu. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do prac rozbiórkowych i przelewania pogorzeliska.

Tekst: asp. Krzysztof Ciesielski
Zdjęcia: asp. Krzysztof Ciesielski

Autor: krystian